Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy

Czy Twoi pracownicy potrafią udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej? Na pewno chcesz odpowiedzieć, że tak, ale czy to rzeczywiście prawda? Jak pokazują badania, jedynie 20% dorosłych Polaków umiałoby pomóc osobie, która np. uległa poważnemu wypadkowi lub doznała zawału. To pokazuje, jak ważna jest edukacja – zwłaszcza ta ratująca życie. Zainwestuj w szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dla Twoich pracowników, zwiększając tym samym poziom ich bezpieczeństwa – nie tylko w miejscu pracy.

Dlaczego każdy pracodawca powinien zlecać szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dla pracowników?

Najbardziej prozaicznym, a jednocześnie najważniejszym argumentem jest oczywiście upewnienie się, że pracownicy posiadają podstawowe umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mogą być one niezbędne w krytycznej sytuacji – i to nie tylko przy pracach fizycznych czy szczególnie ryzykownych. Pierwszej pomocy może przecież potrzebować pracownik biurowy, który zasłabł lub doznał wylewu. Takie sytuacje po prostu się zdarzają i warto być na nie przygotowanym.

Ponadto przedsiębiorca, który inwestuje w szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dla swoich pracowników sumiennie pracuje na opinię odpowiedzialnego, atrakcyjnego pracodawcy, co jest niebagatelną korzyścią na współczesnym rynku pracy (wyraźne niedobory pracowników, silna konkurencja między firmami o fachowców).

Dodatkowo szkolenie z udzielania pierwszej pomocy może być pożądanym elementem rozwoju osobistego pracownika i sposobem na przerwanie codziennej zawodowej rutyny. Nasze doświadczenia pokazują, że pracownicy bardzo chętnie biorą udział w takich szkoleniach.

Zlecając organizację szkolenia z udzielania pierwszej pomocy zespołowi GO BHP masz gwarancję rzetelnego programu, przekazania pracownikom aktualnej i przydatnej wiedzy oraz położenia akcentu na elementy warsztatowe. Przekłada się to na wysoką efektywność szkolenia.