Okresowe szkolenie BHP pracodawcy

Pracodawca odpowiada nie tylko na rozwój i stabilność ekonomiczną biznesu, ale także – a może przede wszystkim – za bezpieczeństwo swoich pracowników. Nie będzie to możliwe, jeśli przedsiębiorca sam nie zna podstawowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Dlatego nie bagatelizuj znaczenia własnych szkoleń. GO BHP przeprowadzi dla Ciebie okresowe szkolenie BHP pracodawcy - także online, co pozwoli Ci uzupełnić lub odświeżyć ważną wiedzę, mającą bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w Twoim zakładzie pracy.

Okresowe szkolenie BHP pracodawcy: odpowiedzialne dbanie o wizerunek firmy

Wizerunek pracodawcy ma dziś ogromny wpływ na możliwość pozyskiwania wartościowych pracowników. Ci zwracają uwagę nie tylko na warunki finansowe, ale także renomę zakładu pracy, czego elementem jest dbałość o bezpieczeństwo i komfort członków zespołu. Pracodawca musi zatem znać obowiązujące przepisy, również w celu uniknięcia bardzo realnych problemów prawnych i finansowych w razie kontroli Państwowej Inspekcji Pracy (związanej np. z wypadkiem).

W ramach okresowego szkolenia BHP pracodawcy przekażemy Ci wiedzę, którą wykorzystasz w zarządzaniu zespołem, w tym:

  • Umiejętność wykrywania i oceny potencjalnych zagrożeń w zakładzie pracy
  • Umiejętność oceny ryzyka zawodowego
  • Umiejętność szybkiego reagowania na wszelkie zagrożenia

Ta wiedza w realny sposób minimalizuje ryzyko wystąpienia wypadków w Twoim zakładzie pracy, a więc przyczynia się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa pracowników. Pozwoli Ci stworzyć im komfortowe warunki pracy, dzięki czemu będą wykonywać swoje obowiązki efektywnie, jednocześnie nie narażając się na kontuzje czy choroby zawodowe.

Kto i kiedy musi odbyć takie szkolenie?

Okresowe szkolenie BHP pracodawcy musi zostać przeprowadzone minimum raz na 5 lat. Warto jednak robić to częściej, aby móc zaktualizować wiedzę i przypomnieć sobie elementarne zasady dbania o bezpieczne warunki zatrudnienia.

Dodajmy, że prezentowane szkolenie jest obowiązkowe nie tylko dla pracodawców, ale także kadry zarządzającej, czyli osób sprawujących bezpośredni nadzór nad pracą innych zatrudnionych – w tym brygadzistów, managerów, mistrzów, kierowników itd.

Już teraz zamów okresowe szkolenie BHP pracodawcy, które możemy przeprowadzić nawet w Twoim biurze – to bardzo wygodne i niekłopotliwe rozwiązanie.