Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego

Bezpieczeństwo pożarowe powinno być absolutnym priorytetem dla przedsiębiorców posiadających własne obiekty, zwłaszcza produkcyjne. Obowiązek dopilnowania wszystkich kwestii związanych z ochroną ogniową wynika wprost z polskich przepisów. Jednym z najważniejszych etapów jest stworzenie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, z czym wielu przedsiębiorców ma poważne problemy – może to skutkować np. nieotrzymaniem zezwolenia na użytkowanie obiektu. Zleć przygotowanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego ekspertom GO BHP!

W jakim celu tworzy się instrukcję bezpieczeństwa pożarowego?

Taka instrukcja, jak nietrudno się domyślić, zawiera informacje na temat wymaganych rozwiązań z zakresu organizacyjnej, technicznej oraz porządkowej ochrony przeciwpożarowej obiektu. Instrukcja jest wymagana na etapie przekazywania budynku do użytkowania – sprawdzi ją inspektor ds. pożarnictwa. Jeśli dokument jest niekompletny lub został przygotowany niezgodnie z obowiązującymi przepisami, przedsiębiorca nie otrzyma zgody na użytkowanie, co znacząco wydłuży procedurę i pociągnie za sobą dodatkowe koszty.

Dlatego właśnie warto zlecić opracowanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego ekspertom w tej dziedzinie. GO BHP gwarantuje Ci stworzenie dokumentu dopasowanego zarówno do specyfiki Twojego biznesu, jak i rodzaju oraz warunków środowiskowych panujących w konkretnym budynku. Instrukcja będzie zawierać szczegółowy opis zasad, które mają na celu dbanie o bezpieczeństwo firmowej infrastruktury, a przede wszystkim pracowników.

Już teraz zamów opracowanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego online dla Twojej firmy!