Szkolenie dla operatorów wózków widłowych: pewna inwestycja w rozwój zawodowy

W 2019 roku Polska mogła się pochwalić jednym z najniższych wskaźników stopy bezrobocia w całej Unii Europejskiej. To nie jest jednak dobra informacja dla pracodawców, którzy od dawna zgłaszają poważne problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników (sytuację ratują emigranci z Ukrainy). Nieprzypadkowo mówi się, że żyjemy w czasach rynku pracownika. Osoby mające konkretne, a zwłaszcza poszukiwane umiejętności, mogą liczyć na bardzo atrakcyjne stawki i pewność zatrudnienia. Dobrym przykładem są operatorzy wózków widłowych. Jeśli chcesz realnie poprawić swoją sytuację na rynku zatrudnienia, koniecznie rozważ zapisanie się na szkolenie dla operatorów wózków widłowych.

Pracy w tym zawodzie na pewno nie zabraknie

Skąd to wiemy? Ponieważ Polska jest obecnie największym skupiskiem przestrzeni magazynowych w Europie. Wynika to z korzystnego położenia geograficznego naszego kraju. Tam gdzie magazyny, tam też jest praca dla operatorów wózków widłowych, choć oczywiście takich fachowców potrzebują również hurtownie, firmy produkcyjne, sklepy wielkopowierzchniowe etc.  Można z całą pewnością założyć, że zawód operatora wózka widłowego będzie gwarantować znalezienie dobrze płatnej pracy jeszcze przez długie lata.

Możliwość zrobienia kariery nie tylko w Polsce

Odbycie kursu operatora wózka widłowego jest znakomitym rozwiązaniem z punktu widzenia osoby, która planuje emigrację zarobkową. W całej Europie Zachodniej obserwujemy olbrzymie zapotrzebowanie na operatorów, którzy są nie tylko świetnie wynagradzani, ale także mogą liczyć na bardzo korzystne warunki zatrudnienia. Warto przy tym wspomnieć, że uprawnienia zdobyte w Polsce są honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Jak wybrać dobre szkolenie dla operatorów wózków widłowych?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, czy program takiego kursu został zatwierdzony przez Urząd Dozoru Technicznego. Jeśli nie, wówczas zdobyte uprawnienia nie będą honorowane zgodnie z polskim czy europejskim prawem i szkolenie trzeba będzie powtórzyć.

Ponadto dobrze będzie upewnić się, że po ukończeniu szkolenia kursant otrzyma certyfikat przetłumaczony na język angielski, co umożliwi mu aplikowanie na stanowisko operatora wózka widłowego w dowolnej zagranicznej firmie. Wybierając szkolenie GO BHP taki certyfikat otrzymasz bezpłatnie.

Ważne jest również to, aby szkolenie odbywało się w godzinach popołudniowych, dzięki czemu uczestnik będzie mógł pogodzić je ze swoimi obowiązkami służbowymi.